Měna a ceny na Madeiře

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Stejně jako ve většině evropských zemích se na Madeiře platí eurem.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Eura je dobré si vyměnit před odjezdem z ČR, kurz je u nás výhodnější a navíc se vyvarujete tomu, že si banky či směnárny budou účtovat neúměrně vysoké poplatky za výměnu peněz. V Portugalsku byste navíc českou korunu jen stěží směnili za místní eura.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny na Madeiře

Obecně jsou ceny v Portugalsku a stejně tak na Madeiře vyšší než u nás. Ceny v restauracích se liší v závislosti na druhu restaurace a také na její poloze. Čím blíže turistických center se restaurace nachází, tím je jídlo dražší.

V průměru se cena hlavního chodu pohybuje od 7 euro výše. Místní čepované pivo stojí okolo 1 eura či 1.25. Stejně tak se pohybují i ceny kávy. Ceny v supermarketech jsou zhruba srovnatelné s těmi našimi. Dražší odvětví zahrnují zejména oblečení a také ubytování.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna