Cestování a doprava na Madeiře

Letecky na Madeiru

Jelikož je Madeira ostrov, je nejjednodušším způsobem dopravy letadlo. Letadla z České republiky létají zejména z Prahy a jejich cílovou stanicí je letiště ve městě Funchal. Toto letiště vzbuzuje po celém světě trochu obavy, neboť se jedná o letiště s velmi malou přistávací drahou. Piloti jsou na přistávání na Madeiře speciálně školeni, protože přistát na tak malé ploše, rozkládající se mezi oceánem a horami, vyžaduje trpělivost i velké zkušenosti.

Ceny letenek

Ceny letenek jsou různé a odvíjejí se zejména od data nákupu. Pakliže se rozhodnete odletět na Madeiru na poslední chvíli, je možné, že vás letenka přijde i na 20 000 Kč. Naopak budete-li mít dovolenou naplánovanou s předstihem a koupíte-li si letenky několik měsíců předem, snadno se dostanete pod cenu 10 000 Kč.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cestovní kanceláří na Madeiru

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Madeiru.

Doprava na Madeiře

Půjčení a cestování autem na Madeiře

Pokud chcete cestovat autem pouze na Madeiře a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami na Madeiře vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna