Zdraví a bezpečí na Madeiře

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Velmi důležitou věcí při cestování do zahraničí je zdravotní pojištění. Stejně tak to platí i o Madeiře, neboť jakékoli zdravotní úkony jsou zde vcelku drahé.

Na Madeiře můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování na Madeiru sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika a očkování

Před odjezdem na Madeiru se také ujistěte, že jste očkovaní proti základním nemocem. Mezi základní očkování by také mělo patřit očkování proti hepatitidě typu A i typu B. Typem A se můžete nakazit například skrz špatně zpracované jídlo či nečistou vodu. Naopak typem B jsou ohroženi turisté, kteří zde navštíví například tetovací salón nebo si pořídí piercing.

Pro turisty, kteří cestují na Madeiru za cílem prozkoumat přírodu a mohou přijít do styku s netopýry, se doporučuje očkování proti vzteklině, kterou místní netopýři přenáší.

Bezpečnost v Chorvatsku

Madeira je obecně považována za bezpečnou zemi. Samozřejmostí je ale patřičná opatrnost, hlídat byste si měli hlavně své osobní věci, tak jako v každé zemi i zde narazíte na kapsáře. Pokud se rozhodnete vyrazit na pláž, vezměte si s sebou co nejméně cenností a za žádnou cenu nenechávejte mobily, foťáky či jiné drahé věci nehlídané. V noci se raději vyhněte cestování o samotě, místo hromadné dopravy využijte taxi.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna