Jazyk a kultura na Madeiře

Oficiálním jazykem Madeiry je portugalština, obyvatelé jsou ale velmi vstřícní a snaživí, domluvíte se rozhodně i anglicky a pokud budete mít štěstí, tak i jinými evropskými jazyky. Občas umí místní obyvatelé i německy nebo francouzsky.

Kultura a madeirský způsob života

Co se týče kultury tohoto ostrova, milovníci festivalů a oslav různého druhu budou mile překvapeni. Madeira je vcelku náboženská země, a proto se zde slaví nespočet svátků. Spousta oslav se pak koná ve městě Funchal, které hostí festivaly během celého roku.

Madeirské svátky

Mezi nejzajímavější patří například oslava nového roku, zajímavá je také oslava tance, která se koná každoročně v únoru, či dubnový svátek květin. Ke konci prázdnin již začínají světoznámé festivaly vína, spojené nejen s bujarými oslavami, ale především s tradiční ochutnávkou.

Tradiční hudba a tanec

Mezi kulturní odvětví Madeiry patří samozřejmě i místní hudba. Turisté se mohou bavit v rytmu tradičního tance s názvem Bailinho da Madeira, který se objevil zhruba před stoletím, právě tehdy, když se začaly formovat první folklórní skupiny. Při tomto tanci jsou muži oblečeni celí v bílé, pouze kolem pasu mají červenou mašli či šerpu. Naopak ženy nosí pruhované sukně, bílé halenky a červené vesty. Muži i ženy mají i typickou pokrývku hlavy kuželovitého tvaru zvanou "carapuça".

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna