Cestování a cesta do Rumunska

Cesta autem do Rumunska

Pokud do Rumunska vyrazíte autem, je třeba si pořídit dálniční známku, kterou budete potřebovat i při průjezdu většiny silnic. Cena se pohybuje dle její délky od 3 € na sedm dní. Navíc se platí poplatek při přejezdu některých mostů vedoucích přes Dunaj. Dálniční známku zakoupíte na hraničním přechodu, benzínových pumpách a označených místech.

Pokud jedete autem půjčeným, je třeba mít u sebe plnou moc majitele, navíc notářsky ověřenou a ideálně napsanou v angličtině.

Cesta vlakem do Rumunska

Zřejmě nejlepší volbou je využití vlaku. Jízdenka sice není nejlevnější, ale zase se nemusíte o příliš věcí starat. Z Prahy odjíždí vlak do Budapešti a odtud se pak již dostanete např. do Bukurešti či jiných rumunských měst. Jedna cesta trvá zhruba den.

Letecky do Rumunska

Dopravit se do Rumunska lze i letadlem, z Prahy létají letadla do Bukurešti a letenka vyjde zhruba od 4 000 korun. Cesta letadlem trvá asi tři hodiny.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Rumunska

Autobusy vás dopraví z Čech také do různých rumunských měst včetně Bukurešti, což je další možnost, jak se dostat do této země. Jezdí tam např. společnost Eurolines. Cesta opět trvá něco přes den.

Cestovní kanceláří do Rumunska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Rumunska.

teeCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna