Měna a ceny v Rusku

Měna: Ruský rubl (₽) a aktuální kurz: 1 RUB = 1 CZK

Oficiální ruskou měnou je Rubl (RUB), který se dělí na 100 kopějek.

Ruské mince a bankonvky rublu

Ruské mince a bankonvky rublu

Platba kartou a bankomaty

Pokud potřebujete peníze směnit, vydejte se do banky, či směnárny, které najdete na letištích, hotelích, v přístavech a hraničních přechodech. Obzvláště ve velkých městech si dejte pozor na směňování peněz a vyhněte se černému trhu! 

Cestovní šeky jsou přijímány pouze v Moskvě a Petrohradu, ale často je za jejich přijetí účtován vysoký poplatek. Ve větších hotelech a restauracích je možné platit mezinárodní platební kartou, ale stále je upřednostňovaná hotovost. 

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Rusku

Ceny za potraviny jsou na většině míst srovnatelné s cenami v ČR. S vyššími výdaji počítejte zejména v Moskvě, která se řadí k nejdražším městům světa. Ani ostatní velká města nejsou příliš pohostinná a ubytování v místních hotelech je velmi drahé.

Ceny za běžné služby a potraviny rostou na řídce obydleném severu, kvůli velkým vzdálenostem mezi jednotlivými obchodníky a minimální konkurenci.

Vstupy a slevy

Často se také liší vstupné do muzeí, galerií a turistických atrakcí, které nabízí slevy pro obyvatele Ruské federace. Na většině míst není turistům nabízena studentská sleva. 

 

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna