Aktuální počasí a kdy jet do Ruska

Počasí v Rusku není tak různorodé, jak by se vzhledem k rozloze mohlo zdát. Velká část země je trvale pokrytá ledem a tak ať navštívíte Sibiř a dálný východ v zimě nebo v létě, uvidíte stále jen rozlehlé pláně a lesy pokryté třpytícím se sněhem. V zimě zde nejsou žádnou výjimkou teploty kolem -50°C! Pokud se ale nechystáte na úplný sever země, tyto extrémy nepoznáte. Většina velkých měst a turisticky zajímavých destinací se nachází v mírném pásu a zde se průměrné lednové teploty pohybují kolem -10°C.

Kdy jet do Ruska

Jestliže vaším cílem není pohádkově zamrzlá krajina, ideálním obdobím k návštěvě jsou měsíce květen, červen, září a říjen. V evropské části země sahající k Uralu můžete očekávat velmi podobné teploty jako v České republice. Červenec a srpen jsou měsíce příjemně teplé, s průměrnými teplotami 18°C, ale vyznačují se vysokými srážkami. Těch směrem na jich ubývá a zvyšuje se teplota. U pobřeží Kaspického moře se setkáte i s pouštními oblastmi. Naopak u Černého moře vás čeká středomořské klima s bohatými srážkami a teplotami, které ani v zimě neklesnou pod bod mrazu. 

V letních měsících také zažijete ruské bílé noci. Čím severněji budete, tím kratší bude noc. Například v Petrohradu slunce v červenci zapadá až po půlnoci na pouhé tři hodiny. I během této doby ale nečekejte černočernou tmu, ale spíše šedý soumrak.

Aktuální počasí v Rusko

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna