Zdraví a bezpečí v Rusku

Zdravotní rizika a očkování

Pro vstup do země není vyžadováno žádné očkování, ovšem doporučuje se být naočkován proti žloutence, tetanu a klíšťové encefalitidě. V některých částech Ruska je také zvýšené riziko nákazy vzteklinou

Cestovní pojištění

Cestovní zdravotní pojištění je nutností, bez něj není možné získat vízum pro vstup do země. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Bezpečnost v Rusku

Cestování do Ruska se určitě nemusíte bát, pokud dáte na bezpečnostní doporučení. S rizikem je spojeno cestování do oblastí s přetrvávajícími konflikty jako je Čečensko, Dagestán, Severní Osetie a Ingušsko. Množí se zde případy únosů osob za účelem zisku. 

Ve velkých městech a zejména v Moskvě platí riziko terorismu a vyskytují se i případy napadení cizinců skupinami neonacistů. 

Nástrahy a nebezpečí

Pravděpodobněji se ale setkáte spíš s drobnějšími nástrahami, jako jsou zloději všeho druhu. Pozor si dejte při využívání taxi služby, zejména soukromá vozidla mají často opravdu vysoké ceny.

Na železničních stanicích, trzích, zastávkách MHD či u turistických cílů si dejte pozor na kapsáře. Je doporučeno u sebe nosit pouze kopie cestovních dokladů a minimální hotovost.

Ostražití byste měli být i v přítomnosti žebráků. Není nic neobvyklého, že vám dítě ukousne z jídla, které právě držíte v ruce. Cizí jim ale nejsou ani krádeže peněženek, cenností a zavazadel. V bezpečí se nemůžete cítit ani za přítomnosti policie, vyskytují se případy falešných policistů okrádajících turisty. To zejména ve velkých městech nebo naopak v odlehlých oblastech země, kde zastavují cizí automobily pro falešnou policejní či celní prohlídku.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna