Měna a ceny na Srí Lance

Měna: Srílanská rupie (Rs , රු , ரூ) a aktuální kurz: 1 LKR = 1 CZK

Směna a výběr peněz

Oficiální měnou na Srí Lance je srílanská rupie, kterou v českých bankách pravděpodobně jen tak neuvidíte. Proto si před cestou vyměňte peníze za dolary, eura nebo libry, které pak nakonec na Srí Lance směníte za jejich měnu. O směnárny a banky rozhodně nebude nouze, jednu z prvních možností směny mají turisté již po příletu na letiště.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Výhody drobnějších bankovek

Při směně peněz je lepší nechat si vyměnit drobnější bankovky, se kterými se později bude lépe platit. Ne vždy jsou totiž Srílančané ochotni vracet na větší bankovky, to platí zejména o taxikářích.

Směna měny před odjezdem

Jedna z posledních věcí, na kterou nesmíte při odjezdu zapomenout, je směnit si místní měnu zpět na dolary, eura či libry, abyste případně mohli peníze, které vám zbyly, směnit v České republice opět na koruny. 

Náklady a ceny na Srí Lance

Obecně platí, že jsou ceny na Srí Lance nižší než u nás. Bohužel se ale rok od roku zvyšují zejména díky vzrůstajícímu turistickému ruchu. A tak není divu, že i v této zemi narazíte na tzv. dvojí metr – ceny pro turisty jsou totiž někdy až mnohonásobně vyšší než ty, za které nakupují místní.

I tak ale turisté pořídí jídlo, pití i suvenýry za velmi příznivé ceny. Ceny jídla jsou na Srí Lance zhruba o polovinu levnější než v České republice.

Spropitné na Srí Lance

Co se týče spropitného, bývá již započteno v ceně pokrmu, i tak ale můžete číšníkovi za příjemnou obsluhu nechat spropitné dle svého uvážení.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna