Srí Lanka

Srí Lanka, ostrov světově známý také pod názvem Cejlon, svou rozlohou sice malý, zato ale nabízí obrovské množství nezapomenutelných zážitků. V posledních letech je Srí Lanka stále více a více navštěvována turisty každého věku, není také divu!

Jen málokterá země je domovem vynikající kuchyně, příjemných a milých obyvatel, dech beroucích památek, exotických zvířat a nekonečných pláží.

K nejkrásnějším plážím ostrova patří Mount Lavinia nebo Mirissa, jež se obě pyšní průzračně modrou vodou, dlouhými písečnými promenádami a vlnami vhodnými jak k surfování, tak k plavání. Pláže ale nejsou jediným lákadlem turistů. Jako silně buddhistická země se Srí Lanka pyšní i úchvatnými a velmi zachovalými chrámy a poutními místy, ke kterým vzhlíží nejen turisté, ale především samotní Srílančané.

Díky celkovému vztahu Srílančanů k přírodě, které si velmi cenní, se zde přirozeně vyskytuje mnoho druhů zvířat, včetně slonů, opic či krokodýlů. Všechna tato zvířata mohou turisté spatřit v některém z mnoha národních parků.

Ačkoli se návštěva Srí Lanky nejeví jako nejlevnější, rozhodně stojí za to. Je to země plná historických i přírodních krás, které stoprocentně uspokojí každého vášnivého turistu. 

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce