Aktuální počasí a kdy jet na Srí Lanku

Na rozdíl od jiných asijských zemí, Srí Lanku lze navštívit v průběhu celého roku. Stačí jen vědět, kterou část ostrova ve kterém měsíci navštívit. Před začátkem plánování cesty je nutné si uvědomit, že na Srí Lance se vyskytuje období monzunů, tudíž je dobré se zrovna této sezoně vyhnout. Na jihozápadě ostrova je období monzunů od května do září, naopak na severovýchodě přicházejí vydatné deště v měsících od října do ledna.

Kdy jet na Srí Lanku

Vhodné počasí pro návštěvu je tedy období sucha, které na jihozápadě trvá od prosince do března a na severovýchodě začíná v květnu a trvá až do konce září.

Během října a první poloviny listopadu se mohou na celém ostrově vyskytnout vydatné deště i bouřky. S příchodem druhé poloviny listopadu ale tyto změny počasí utichají.

Velmi proměnlivé počasí

Při plánování dovolené nesmíte zapomenout, že nic není proměnlivější než počasí a že Srí Lanka je místem, kde to platí dvojnásob. I během období dešťů můžete narazit na den s oblohou bez mráčku a naopak v měsících sucha se může zčistajasna spustit dlouhotrvající déšť. Co se týče deště – pokud začne pršet, prší zpravidla celý den. Takovéto přívaly vody na ostrově způsobují mohutné záplavy.

Průměrné teploty vzduchu se pohybují okolo 30°C po celý rok. Stejná je i teplota vody, která zpravidla neklesá pod 25°C. Vlhkost vzduchu je okolo 60% – 90%.

Aktuální počasí v Srí Lanka

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna