Zdraví a bezpečí na Srí Lance

Zdravotní rizika a očkování

Před návštěvou Srí Lanky je více než nutné navštívit lékaře a poradit se s ním o vhodných očkováních, neboť pro vycestování do této země je doporučené být očkovaný proti meningitidě, tyfu, neštovicím, choleře, hepatitidě typu A atd. Žádné z těchto očkování ale není vyloženě povinné, a proto pokud patříte mezi dobrodruhy, nemusíte se s očkováním vůbec zabývat.

Obavu u turistů vyvolává také malárie. Další z nemocí, kterou přenášejí komáři, je horečka dengue, které se na rozdíl od malárie nelze nijak bránit. V každém případě si s sebou nezapomeňte přibalit repelent, neboť komáři se na Srí Lance vyskytují v každou roční dobu. 

Místní strava a podmínky

S čím je dobré počítat, je jistá aklimatizace na místní stravu a podmínky, může se totiž stát, že první dny budete pociťovat jistou nevolnost. Nemusíte se však ničeho obávat, žaludeční potíže jako v Egyptě vás nečekají. I tak ale dbejte na dodržování základní hygieny. Při návštěvě dbejte na to, aby jídlo, které jíte, bylo čerstvé a nejlépe i tepelně upravené. Opatrní buďte například s ovocem, to jezte raději oloupané. Před každým jídlem si umyjte ruce.

Pití vody na Srí Lance

Opatrní buďte také s vodou, pijte raději vodu balenou. Pozor si dejte i na kostky ledu v nápojích, neboť i u těch si nemůžete být jistí, z jak čisté vody byly vyrobeny.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Tak jako při vycestování do jakékoli jiné země se nezapomeňte před odjezdem pojistit, abyste se při případných potížích mohli obrátit na lékařskou pomoc a následně si mohli nechat proplatit léčebné výlohy.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Bezpečnost na Srí Lance

Obecně je Srí Lanka považována za bezpečnou zemi, která každoročně přiláká tisíce turistů. Od roku 2009, kdy skončila občanská válka, je možné navštívit všechny části tohoto ostrova. Na mnoha místech se můžete setkat také s vojáky, kteří zde v podstatě udržují klid a mír, tudíž se jejich přítomnosti nemusíte obávat. Tak jako v každé jiné zemi se zde vyskytují kapsáři, a tak si vždy nezapomínejte hlídat své osobní věci. 

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna