Doprava

Do tureckého Istanbulu létají přímé lety i několikrát denně, a to jak z Prahy, tak například z Vídně. Dálkové autobusy nabízejí nejlevnější způsob dopravy, která je však současně nejméně pohodlná a běžně zahrnuje i přestupy v průběhu trasy. Stejně tak jako autem, cesta autobusem zabere nejméně jeden celý den. Do Turecka Vás však také dopraví čím dál více cestovních kanceláří, které mnohdy zajistí i doprovodný program. Pokud se však chcete podívat na Turecko skutečně zblízka, cestování na vlastní pěst je tou správnou volbou.

Dopravní situace v zemi se v posledních letech výrazně zlepšuje a stav silnic spolu s ní. Ačkoli se zde však vyskytuje velké množství nově postavených dálnic, větší část běžných silnic je stále bez pevného povrchu. Po zemi je tedy pohodlné pohybovat se terénním vozem, klasické „silnicové“ vozidlo by mohlo dojít ke snadné újmě. Za dobrou cenu lze zapůjčit vůz přímo v místních autopůjčovnách, a to zejména v době mimo hlavní sezonu, kdy jsou částky velmi příznivé. Pro zapůjčení vozu je požadavkem dovršených 21 let věku a alespoň jednoletá řidičská licence. Auto vám umožní dostat se na odlehlejší místa, kam běžně veřejná doprava nezajíždí. Pravidla provozu jsou však v Turecku značně chaotická a řízení, obzvláště v období státních svátků, může být trochu nebezpečné.

Celá oblast je dobře pokryta sítí veřejné dopravy v podobě autobusů, parníků i místních leteckých linek. V posledních letech je postupně opravována železniční síť, kterou nahrazují vysokorychlostní moderní linky, s nimiž je cestování velmi pohodlné. Určitě však doporučujeme jízdenky rezervovat s dostatečným předstihem, a to zejména ve dnech státních svátků, kdy je veškerá veřejná doprava plně obsazena.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna