Cestování a doprava v Turecku

Letecky do Turecka

Do tureckého Istanbulu létají přímé lety i několikrát denně, a to jak z Prahy, tak například z Vídně.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Turecka

Dálkové autobusy nabízejí nejlevnější způsob dopravy, která je však současně nejméně pohodlná a běžně zahrnuje i přestupy v průběhu trasy. Stejně tak jako autem, cesta autobusem zabere nejméně jeden celý den.

Cestovní kanceláří do Turecka

Do Turecka vás však také dopraví čím dál více cestovních kanceláří, které mnohdy zajistí i doprovodný program. Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Turecka.

Doprava v Turecku

Pokud se chcete podívat na Turecko skutečně zblízka, cestování na vlastní pěst je tou správnou volbou.

Cestování autem v Turecku

Dopravní situace v zemi se v posledních letech výrazně zlepšuje a stav silnic spolu s ní. Ačkoli se zde však vyskytuje velké množství nově postavených dálnic, větší část běžných silnic je stále bez pevného povrchu. Po zemi je tedy pohodlné pohybovat se terénním vozem, klasické „silnicové“ vozidlo by mohlo dojít ke snadné újmě.

Půjčení auta v Turecku

Za dobrou cenu lze zapůjčit vůz přímo v místních autopůjčovnách, a to zejména v době mimo hlavní sezonu, kdy jsou částky velmi příznivé. Pro zapůjčení vozu je požadavkem dovršených 21 let věku a alespoň jednoletá řidičská licence. Auto vám umožní dostat se na odlehlejší místa, kam běžně veřejná doprava nezajíždí. Pravidla provozu jsou však v Turecku značně chaotická a řízení, obzvláště v období státních svátků, může být trochu nebezpečné.

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Turecku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování veřejnou dopravou v Turecku

Celá oblast je dobře pokryta sítí veřejné dopravy v podobě autobusů, parníků i místních leteckých linek. V posledních letech je postupně opravována železniční síť, kterou nahrazují vysokorychlostní moderní linky, s nimiž je cestování velmi pohodlné. Určitě však doporučujeme jízdenky rezervovat s dostatečným předstihem, a to zejména ve dnech státních svátků, kdy je veškerá veřejná doprava plně obsazena.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna