Měna a ceny v Turecku

Měna: Turecká lira (₺) a aktuální kurz: 1 TRY = 1 CZK

Oficiální měnou je Turecká lira.

Platba kartou a bankomaty

Ve většině turisticky navštěvovaných míst lze bez potíží platit kartou, bankomaty na ulicích jsou zde běžné. Na odlehlejší místa a do vnitrozemí je však určitě jistější mít u sebe hotovost.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Turecku

V turisticky oblíbených oblastech již ceny vyšplhaly na evropský standard, pokud se však přizpůsobíte místnímu tempu a dáte na doporučení zde žijících obyvatel, můžete si užít báječnou dovolenou za velmi rozumnou cenu.

Vstupy a slevy

Vstupné na turistické atrakce je jednotné, slevy se vztahují pouze na místní děti a důchodce, stejně jako výhodná Müze Kart, se kterou lze vstoupit do všech muzeí, která je pouze pro turecké občany.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna