Cestovní pojištění a zdravotní péče
Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do Turecka sjednali alespoň základní cestovní pojištění v případě nutnosti ošetření, které se může velmi prodražit. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.
Zdravotní rizika a očkování
Pro pobyt v zemi není podmínkou žádné konkrétní očkování, zejména pro pobyt ve východní části země však může být výhodou očkování proti tyfu a tetanu. Naopak v Istanbulu je o něco vyšší riziko nákazy žloutenkou.
Pití vody v Turecku
Turecko je poněkud nechvalně známé díky vodě, z níž má mnoho turistů střevní potíže. Vyhnout se jim lze popíjením balené vody, rozhodně však neuškodí mít s sebou preventivně i běžně dostupné léky, které na většinu těchto problémů spolehlivě zabírají.
Otrava z jídla
V letních měsících není vzácností ani otrava z jídla. Důležité je všímat si vzhledu jídla a ujistit se, že podávané maso je důkladně uvařeno. Pokud přeci jen neodoláte a ochutnáte plněné mušle, před kterými nás dopravci zejména v horkých měsících důrazně varují, a podlehnete nepříjemným problémům, v místních lékárnách vám pomohou i bez předpisu. Na nenapravitelnou zvědavost turistů jsou zde zkrátka dobře připraveni.
Vzhledem k vyššímu riziku zdravotních problémů, zejména střevního rázu, je každé město vybaveno lékárnou, jejíž obsluha vám, často anglicky či německy, doporučí místní léky na vaše obtíže.
Medúzy a komáři
V moři můžete narazit na medúzy, na pevnině naopak bývají nepříjemným „zpestřením“ pobytu komáři.
Bezpečnost v Turecku
Možná navzdory očekávání je Turecko i ve větších městech poměrně bezpečné. Stejně jako v ostatních turisticky atraktivních destinacích se i zde můžete setkat s kapsáři, proto je dobré se před odjezdem připojistit i proti krádeži.