Měna a ceny ve Walesu

Měna: Libra šterlinků (£) a aktuální kurz: 1 GBP = 1 CZK

Oficiální měnou Walesu je stejně jako v celé Velké Británii libra šterlinků známá také jako britská libra či GBP. Rozměnit si je možné v každém větším městě, nejvýhodnější je však směnu obstarat ještě před odjezdem.

Bankovky a mince libry šterlinků

Bankovky a mince libry šterlinků

Platba kartou a bankomaty

Většina podniků včetně rodinných penzionů přijímá platební karty, hotovost si však vyberete v každém městečku. Připravte se však na vyšší poplatky za výběr z bankomatů, výhodnější je najednou vybírat větší sumu peněz. 

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny ve Walesu

Wales patří mezi dražší země, pokud jej však navštívíte po pár dnech strávených například v Londýně, ceny vám budou připadat příjemně nízké. Náklady můžete jednoduše snížit tím, že si vyberete levnější hostely s vlastním vařením. Určitě si však nenechte ujít možnost alespoň párkrát za pobyt ochutnat místní speciality či si připlaťte za kouzelné venkovské ubytování typu B&B s typickou snídaní. 

 

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna