Cestování a doprava ve Walesu

Letecky do Walesu

Do Walesu se nejrychleji dostanete letecky. Z celé Evropy se snadno dostanete do Londýna či Manchesteru, kde přestoupíte na let do Cardiffu.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Vlakem nebo autobusem do Walesu

Z ostatních míst Spojeného království se také můžete dopravit autobusem či vlakem, v němž oceníte výhledy na krásnou waleskou krajinu.

Doprava ve Walesu

Cestování autem ve Walesu

Chcete-li procestovat každý kout země v pohodlí, můžete využít dopravu vlastním či zapůjčeným vozem. Stejně jako ve zbytku Anglie se i ve Walesu jezdí na levé straně vozovky. Je-li pro vás tato situace nová, připravte se na počáteční zmatek. Většina řidičů si však po několika najetých kilometrech zvykne dívat se na opačnou stranu, což je jednoduše přesně ta druhá, než strana, na kterou byste se podívali automaticky. Ještě složitější je situace u zapůjčených vozů, kde je také volant na opačné straně. Řazení levou rukou vám pěkně procvičí pozornost a koordinaci pohybů.

Jak se ideálně připravit na řízení vlevo se dočtete v článku: kde se jezdí vlevo a jak se na to připravit.

Půjčení auta ve Walesu

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti ve Walesu. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna