Zdraví a bezpečí ve Walesu

Bezpečnost ve Walesu

Stejně jako v každé jiné zemi představují i velká města ve Walesu drobné riziko v pouličních krádežích. Nejedná se ale rozhodně o takovou úroveň zločinnosti, před kterou byste se měli jakkoli speciálně bránit. Výhodnější je nosit s sebou menší obnos peněz a doma nechat všechny cennosti. Do nebezpečnějších čtvrtí se však jako turisté většinou ani nezatouláte.

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Před odjezdem si určitě nezapomeňte doma kartičku pojištěnce zdravotního pojištění, respektive evropský průkaz zdravotního pojištění, pro případ, že by vás nějaký úraz potkal a potřebovali jste při své dovolené ve Walesu lékařské ošetření. V takovém případě se také můžete spolehnout na vysokou úroveň místních zdravotnických služeb. Vzhledem k tomu, že většina léků v lékárnách je na předpis, před dojezdem si zkontrolujte zásobu všeho potřebného.

Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Walesu sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít web porovnej24. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika

Pokud se do Walesu chystáte na poklidnou dovolenou, nehrozí vám žádné speciální nebezpečí kromě běžného nachlazení při pobytu v horách. Pokud se však vydáváte na dobrodružnější výpravu a chcete si vyzkoušet například rafting či surfování, přizpůsobte tomu i výbavu své lékárničky a druh pojištění. 

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna