Přidat nové místo Budapešť
Cestovní průvodci

Mohutné hradby jsou dominantou Budapeště a od svého zničení ve druhé světové válce byly mnohokrát přebudovány. Postupem času se právem staly součástí světového dědictví UNESCO. Skrývají v sobě také Národní galerii a Budapešťské historické muzeum. Naleznete zde průřez maďarským uměním, kulturou a historií od dávných dob, přes středověk až po současnost. Důraz zde není kladen jen na hrůzy, které zemi potkaly v průběhu války, ale také na všechna ostatní období, která formovala současnou tvář Maďarska.

Hradní vrch, na němž je hrad vystavěn, spojuje se zbytkem města lanovka, z níž se vám naskytne výhled na krásu hlavního města, stejně jako z věží samotného hradu. Jedno z nejkrásnějších královských sídel na světě je vedle muzeí také domovem vznešené Národní knihovny.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 16.12.2017

Stojí za to projít se zdejšími zahradami pod hradem a i podél budovy muzea. Je odsud krásný výhled na Budapešť, Dunaj a protější centrum. Je tu velmi rušno, aby ne, když významem se to blíží Pražskému hradu.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!