Národní park Helvetinjärvi


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Finsko
Cestovní průvodci

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

Národní park Helvetinjärvi se nachází asi 50 km severně od města Tampere v oblasti Ruovesi. Do parku se bohužel nedostanete hromadnou dopravou, neboť nejbližší autobus staví 12 km od parku. Nejlépe se sem dopravíte autem, když pojedete směrem na Kuru nebo Ruovesi, odkud vás již navedou směrovací cedule.

Park byl založen v roce 1982 a skýtá neuvěřitelné přírodní krásy, jako jsou hluboké lesy, křišťálově modrá jezera, malé lesní rybníčky a nespočet soutěsek. Park je vhodný jednak jako jednodenní výlet, tak i pro rodinnou dovolenou spojenou s kempováním. V parku se nachází několik desítek značených tras, pro začátečníky nabídne trasy okolo 4 km a naopak pro vášnivé turisty zde čeká i 300 kilometrová trasa, která kopíruje hranice parku. Některé z tras jsou více náročné kvůli měnícím se nadmořským výškám v průběhu trasy. Mimo horskou turistiku se zde můžete koupat v jakémkoli jezeře, na které narazíte a kromě zakázaných oblastí můžete volně sbírat borůvky a jiné lesní plody, houby a podobně. Povolené je i rybaření.

V parku se také nachází oblast, kde je možno se najíst a popřípadě přespat. Nachází se zde restaurace Helvetin Portti, ve které se stojí i kavárna. K dispozici jsou i přístřešky vhodné na vaření a přespat poté můžete v jednom ze šesti tábořišť.

Při návštěvě parku dbejte na to, že se v oblasti nenacházejí žádné odpadkové koše, turisté si tak musí odpad třídit sami, za žádnou cenu ho nevyhazujte do volné přírody.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!