Zdraví a bezpečí ve Finsku

Bezpečnost ve Finsku

Finsko je považováno za bezpečnou zemi a turistům zde nic vážného nehrozí. Doporučuje se ale ostražitost při návštěvě větších měst, kde se často vyskytují kapsáři.

Zdravotní rizika

Pro vstup do země nejsou potřeba žádná speciální zdravotní opatření, nicméně je vhodné se před cestou patřičně pojistit. Řidiči by si také měli dát pozor na losy nebo soby, kteří se často pohybují po vozovce a pro řidiče tak mohou být hrozícím nebezpečím. Častý je zde (jako v každé ze severských zemí) také výskyt komárů, a to především v letních měsících, turistům se proto doporučuje chránit se alespoň repelentem. 

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Finsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Finska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít web porovnej24. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna