Aktuální počasí a kdy jet do Finska

Jaro, léto, podzim, zima – každé roční období je zde jiné. Léto je jasné a teplé, v zeměpisné šířce Helsinek trvá den téměř 20 hodin. Teplota často vystoupá k hodnotám okolo 20 stupňů Celsia, jen vzácně teploměry ukazují přibližně 30 stupňů, zejména na východě a jihu země. Severně od polárního kruhu slunce nezapadá po dobu zhruba jednoho měsíce, konkrétně od začátku června až do začátku července. Ale i na jihu země jsou noci velmi krátké a světlé, neboť slunce zapadá jen těsně pod obzorem.

V zimě je sever země pokryt sněhem v období dlouhém od listopadu až do dubna. Na jihu sníh napadne obvykle až v prosinci. Severně od polárního kruhu dochází k jevu zvanému polární noc, kdy slunce vůbec nevychází nad obzor. Ve většině severních oblastí trvá polární noc 51 dní. Nejkratší den na jihu země trvá pouhých 6 hodin. Není výjimkou, když teploty v zimě dosáhnou -20 stupňů. Průměrná zimní teplota v Helsinkách je -5,7 stupňů, ale čím severněji se v zemi dostáváte, tím jsou teploty nižší.

Jaro a podzim jsou považovány pouze za přechodná období. Na jaře dominují kvetoucí rostliny, zpěv ptáků a ožívající příroda. Přestože podzim s sebou přináší chladnější teploty a kratší dny, je to také období překrásných barev, kdy stromy mění své kabáty.

Kdy jet do Finska

Finské klima je mírné a teploty jsou v jižních a východních oblastech příjemné po celý rok. Na své si zde přijdou jak milovníci léta, tak i obdivovatelé zimy. 

Aktuální počasí v Finsko

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna