Měna a ceny ve Finsku

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Do roku 2002 byla oficiální měnou Finska marka (taktéž finská marka), kterou ale po vstupu Finska do Evropské unie v roce 1995 nahradilo euro.

Náklady a ceny ve Finsku

Ceny jsou zde obecně vyšší než v Česku, proto počítejte s většími výdaji při nákupu potravin, cigaret i například alkoholu.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. . Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Spropitné a smlouvání

Spropitné není ve Finsku na denním pořádku, lépe řečeno tady záleží jen na vašem vlastním uvážení, neboť dávání spropitného není nijak společensky dané, jako to bývá v jiných zemích. Spropitné je pravděpodobně považováno za něco, co se příčí finským náboženským tradicím a zvykům, které zdůrazňují zejména skromnost. V restauracích je spropitné již zahrnuto v celkové útratě, nicméně nezapomeňte svůj účet platit u toho číšníka, který vás celou dobu obsluhoval. Stejně tak v hotelech, popřípadě i při jízdě taxi, je spropitné velmi vzácné.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna