Doprava

Finsko patří k jedné ze severských zemí a od České republiky není tak moc vzdáleno, doprava do Finska proto nabízí různé možnosti.

Nejpohodlnější přepravou je samozřejmě letecká. Cena letenek se během roku pohybuje v průměru okolo šesti tisíc korun. V sezoně jsou ceny vyšší, zpáteční letenka vyjde zhruba na osm tisíc korun. Let z Prahy do Helsinek trvá přibližně dvě a půl hodiny, cesta letadlem je tedy také nejrychlejší způsob dopravy do Finska.

Další a zdaleka ne poslední možnost, jak do Finska docestovat, je koupit si autobusovou jízdenku. Autobusy jezdí z Brna, pokračují přes Prahu a jejich konečnou stanicí je Turku, jež se nachází západně od hlavního města Helsinky. Cena zpátečního jízdného z Prahy vychází na pět tisíc korun. V případě, že jste student či důchodce, dostanete 500 korun slevu. Autobusová doprava vyjde určitě levněji než letecká, nicméně je nutno zvážit, zda se vyplatí ušetřit peníze na úkor času. Cesta autobusem totiž trvá zhruba 12 hodin. Levné jízdenky nabízí společnost Bohemian lines.

V neposlední řadě můžete k přepravě využít vlastní automobil. K takovému druhu cestování vám stačí pouze platný řidičský průkaz, technický průkaz a samozřejmě tzv. zelená karta. Doprava záleží pouze na vás. Buď můžete kopírovat cestu, po které se do Finska dopravuje autobus, nebo můžete jet směrem na severovýchod a dopravit se přes Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko a odtud trajektem do Finska. Délka trasy z Ostravy do Helsinek je zhruba 1400 km, tudíž byste při průměrné spotřebě auta 6 litrů/100 km zaplatili jen za cestu tam něco přes tři tisíce korun. Do ceny jízdného musíte započítat také cenu za trajekt. Pro představu za zpáteční jízdenku, v jejíž ceně je zahrnuta jedna dospělá osoba a automobil typu Volkswagen Golf, zaplatíte v průměru 100 euro. Ceny jsou závislé na různých dopravcích, typu automobilu a také na počtu cestujících osob. Nabídku jízdenek u různých společností vám nabídne Direct Ferries.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna