Cestování a doprava ve Finsku

Finsko patří k jedné ze severských zemí a od České republiky není tak moc vzdáleno, doprava do Finska proto nabízí různé možnosti.

Letecky do Finska

Nejpohodlnější přepravou je samozřejmě letecká. Cena letenek se během roku pohybuje v průměru okolo šesti tisíc korun. V sezoně jsou ceny vyšší, zpáteční letenka vyjde zhruba na osm tisíc korun. Let z Prahy do Helsinek trvá přibližně dvě a půl hodiny, cesta letadlem je tedy také nejrychlejší způsob dopravy do Finska.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Finska

Další a zdaleka ne poslední možnost, jak do Finska docestovat, je koupit si autobusovou jízdenku. Autobusy jezdí z Brna, pokračují přes Prahu a jejich konečnou stanicí je Turku, jež se nachází západně od hlavního města Helsinky.

Cena a poplatky za autobus

Cena zpátečního jízdného z Prahy vychází na pět tisíc korun. V případě, že jste student či důchodce, dostanete 500 korun slevu. Autobusová doprava vyjde určitě levněji než letecká, nicméně je nutno zvážit, zda se vyplatí ušetřit peníze na úkor času. Cesta autobusem totiž trvá zhruba 12 hodin. Levné jízdenky nabízí společnost Bohemian lines.

Cesta autem do Finska

V neposlední řadě můžete k přepravě využít vlastní automobil. K takovému druhu cestování vám stačí pouze platný řidičský průkaz, technický průkaz a samozřejmě tzv. zelená karta. Doprava záleží pouze na vás. Buď můžete kopírovat cestu, po které se do Finska dopravuje autobus, nebo můžete jet směrem na severovýchod a dopravit se přes Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko a odtud trajektem do Finska.

Cena a poplatky za auto

Délka trasy z Ostravy do Helsinek je zhruba 1400 km, tudíž byste při průměrné spotřebě auta 6 litrů/100 km zaplatili jen za cestu tam něco přes tři tisíce korun. Do ceny jízdného musíte započítat také cenu za trajekt. Pro představu za zpáteční jízdenku, v jejíž ceně je zahrnuta jedna dospělá osoba a automobil typu Volkswagen Golf, zaplatíte v průměru 100 euro. Ceny jsou závislé na různých dopravcích, typu automobilu a také na počtu cestujících osob. Nabídku jízdenek u různých společností vám nabídne Direct Ferries.

Cestovní kanceláří do Finska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě občas levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Finska.

Doprava ve Finsku

Cestování autem ve Finsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Finsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami ve Finsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna