Palermo

Palermo je hlavní město Sicílie, které se nachází na severu ostrova. Je velmi významným turistickým místem, zejména kvůli mnoha památkám z dob arabské a normanské nadvlády. Díky velkému počtu parků, zahrad a zeleně je Palermo známé jakožto “město zahrad”. Turisté ocení fakt, že je město vhodné pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.

Palermo je město hravé, hlučné a plné klikatících se uliček. V historickém srdci města se snadno zorientujete pomocí dvou ulic – od severu směrem na jih vede Via Maqueda, kolmo na ni se nachází Via Vittorio Emanuele. Křižovatku těchto ulic tvoří Quattro Canti, barokní náměstí, které je proslavené především díky svému osmiúhelníkovitému tvaru. V centru se nachází nespočet památek, například palermský palác se známou kaplí, náměstí Prettoria s dominantní fontánou nebo pohřební katakomby Kapucínů. Milovníkům zeleně a přírody nabídne Palermo botanické zahrady, pláž Mondello nebo přírodní rezervaci Capo Gallo.

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Palermo

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce