Měna a ceny na Kypru

Měna na jižním Kypru: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Měna i ceny záleží na tom, zda se nacházíte na jihu či na severu. Jižní část přijala před několika lety euro, nicméně severní oblast používá jako měnu stále kyperskou libru.

EURO bankovky a mince

Náklady a ceny na Kypru

Ceny na severu a jihu se od sebe mnoho neliší, avšak sever státu stále platí jako ta levnější část země. V porovnání s našimi cenami jsou ceny na Kypru o trochu vyšší než u nás. Jen pro představu - za pivo zaplatíte v průměru 2 eura a v restauraci se najíte za ceny od 5 euro.

Platba kartou a bankomaty

Pokud si peníze zapomenete směnit předem, je možno tak učinit v hotelu, ve směnárně či v bance. Většina velkých obchodů a prodejen přijímá mezinárodní kreditní karty. Na nákup suvenýrů a jiné menší výdaje si raději směňte hotovost.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna