Zdraví a bezpečí na Kypru

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Jako před každou cestou do zahraničí je třeba se nechat patřičně pojistit. Lékařská péče je zde na dobré úrovni, proto se nemusíte případného ošetření bát.

Kypr je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování na Kypr sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít web porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika

Při letních dovolených se nezapomeňte chránit před sluncem, vyvarujete se tak úpalu, úžehu či popáleninám.

Pití vody z kohoutku

Dodržujte pitný režim, voda z kohoutku je označována za nezávadnou a vhodnou k pití. Přesto se kvalita vody liší místo od místa, může mít i lehce slanou chuť, a tak si raději kupujte vodu balenou. Jídla se bát nemusíte, díky tomu, že jsou Kypřané dobrými kuchaři, dostanete veškeré suroviny ve vysoké kvalitě.

Bezpečnost v Chorvatsku

Kypr je i přes svou rozporuplnou situaci mezi severem a jihem považován za bezpečnou zemi. Pouliční kriminalita je zde velmi nízká, i přesto si na své osobní věci a doklady dejte patřičný pozor. Pakliže dodržíte veškeré předpisy o přechodu z jižní do severní části, je riziko ohrožení velmi malé. Vyvarujte se přibližování k tzv. „zelené linii“ (oddělující sever od jihu) mimo hraniční přechody. Oblasti hranice hlídají nejen turečtí vojáci, ale i řečtí a mimo jiné i jednotky OSN.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna