Aktuální počasí a kdy jet na Kypr

Ideální doba návštěvy Kypru

Kypr spadá do subtropického podnebného pásu. Zimy na pobřeží jsou mírné a léta jsou teplá a horká. Jediný sníh lze nalézt ve střední části ostrova na hoře Troodos. Dešťové srážky se vyskytují především v zimě, léta bývají velmi suchá. Kypr obecně má nejteplejší léta i zimy v celé Středozemní části Evropské unie. Průměrná teplota během celého roku je asi 24° C ve dne a 14°C v noci. Obecně se dá říci, že zde léto trvá zhruba osm měsíců, začíná v dubnu a končí v listopadu, přičemž denní teploty se pohybují okolo 23°C. Ve zbylých měsících jsou teploty nižší, nicméně i tehdy mohou vystoupat až ke 20°C.

V červenci a srpnu dosahují teploty svého maxima, přes den se vyšplhají až k 35°C a v noci neklesnou pod 20°C.

Není zde zvykem, že by teploty dosahovaly jakýchkoli teplotních výkyvů. Co se týče slunečního svitu, slunce svítí přibližně 3500 hodin za rok. V zimě se sluneční paprsky objeví zhruba na 5 až 6 hodin za den, v létě dvakrát tolik.

Horské oblasti jsou chladnější a vlhčí než zbytek ostrova. Právě ve vyšších polohách spadne největší počet srážek. V horách narazíme i na ostrý mráz, který je typický v období prvních měsíců v roce. Srážky se během letních měsíců téměř nevyskytují, celé zemědělství a zásoby vody jsou tak závislé na podzimních a zimních měsících, ve kterých se ale srážky rok co rok mění. Vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 60 – 80 % během zimních měsíců a v létě okolo 40 – 60 %.

Vítr je lehký a mírný, silné větry jsou v této oblasti velmi vzácné a téměř se nevyskytují. 

Aktuální počasí v Kypr

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna