Cestování a doprava ve Wyoming

Doprava do Wyomingu

je možné se do Spojených Států dopravit lodní přepravou, nejlevnějším a nejrychlejším způsobem dopravy z České republiky je samozřejmě doprava letecká. Nejrušnějším letištěm ve Wyomingu je bezesporu letiště Jackson Hole Airport, které se nachází uvnitř národního parku Grand Teton. Město Jackson je navíc ideálním výchozím bodem pro cestu do Národního Parku Yellowstone i Národního Parku Grand Teton. Logicky je toto nejčastější volba turistů a hlavně v letních měsících i znatelně dražší. Zapůjčení si auta právě v této lokalitě a v tomto období se může prodražit.

V několika dalších městech se nachází letiště obsluhující regionální lety, avšak přelety mezi městy jsou o dost dražší variantou přepravy po státě, nežli třeba autem. Letiště se nachází například v hlavním městě Cheyenne a další městech.

Často realizovanou alternativou přilétajících turistů je letět například do Denveru, Billings či Salt Lake City a zapůjčeným autem poté přijet do Wyomingu. Tato varianta bývá znatelně levnější a je doporučována.

Po příletu do Spojených států, i pokud pouze přestupujete, budete muset projít klasickou imigrační kontrolou (více vstupní podmínky).

Ceny letenek obecně samozřejmě závisí na období, kdy hodláte do Wyomingu vycestovat. Nejčastěji je země navštěvovaná v letním období, ceny letenek v této době čekejte tedy poněkud vyšší. Přečtěte si jak pořídit nejlevnější letenky v našem článku.

Doprava po Wyomingu

Ideálním způsobem dopravy, pokud si zemi hodláte procestovat na vlastní pěst, je samozřejmě auto. Tento způsob dopravy je velmi oblíbený mezi mnoha cestovateli, dostanete se tak na místa, kam byste se hromadnou a meziměstskou dopravu dostávali obtížně. Navíc tento způsob dopravy je pro cizince relativně levnou záležitostí a je nejpohodlnější. Je však dobré mít na paměti, že vzdálenosti mezi městy jsou opravdu velké, a kolikrát pojedete spoustu mil bez toho, že byste potkali živáčka. Mějte proto dostatečně natankováno a naplánujte si přejezdy s rozmyslem.

Půjčovny aut najdete v mnoha větších městech ale i na letištích, kde se půjčovné pravděpodobně prodraží. Jediné, co k půjčení auta potřebujete je splnit základní podmínky. Těmi je věk nad 25 let (pokud jste mladší, mnoho půjčoven vám auto pronajme s vyšším poplatkem a pojištěním auta), vlastnictví kreditní karty (kvůli složení zálohy, platební karta většinou nestačí) a platný řidičský průkaz. I když vám pravděpodobně mnoho autopůjčoven bude tolerovat váš český řidičský průkaz, rozhodně není od věci si zařídit průkaz mezinárodní (do USA tedy Mezinárodní řidičský průkaz dle úmluvy o silničním provoze ze Ženevy). Stojí 50 korun, vydá vám ho magistrát odboru dopravy, předložíte pouze doklad totožnosti a svůj řidičský průkaz a jednu průkazovou fotografii. Většinou je vám průkaz vydán na počkání a platí po 1 rok od data vydání. V případě, že budete nuceni v USA tento řidičský průkaz předložit, předkládejte jej vždy společně s národním řidičským průkazem.

Víte-li, v jakém městě si budete auto půjčovat, jistě je v hodné jej rezervovat předem, vyjde to mnohdy levněji.

Tvé jménoCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna