Aktuální počasí a kdy jet do Wyomingu

Wyomingské klima je považováno za polosuché (semiaridní, kontinentální).  Wyoming, jakožto jeden ze států takzvaných Rockies, tedy zemí nacházejících se ve Skalnatých horách, je ovlivněn nadmořskou výškou. Klima je tedy vcelku chladné, přestože letní dny bývají v některých oblastech dosti horké, v noci se značně ochladí.

Léta bývají obecně horká a poměrně kratší, kdežto s chladnými dny a studenou zimou se zde setkáme déle. V horských oblastech je třeba v zimě počítat se silným sněžením. Teplotní rozdíly mezi jednotlivými obdobími ale i mezi dnem a nocí, jsou vcelku velké. V letním období teplota kolísá mezi 20 až 35 °C, ale v noci dokáže klesnout i k 10 °C. V zimě se teploty nachází pod bodem mrazu.

Samotný Národní park Yellowstone se potýká s teplotami pod bodem mrazu po 9 měsíců v roce a sněhovou pokrývku si udržuje opravdu dlouho. V zimě dokonce teploty mohou klesnout hluboko pod bod mrazu, až k -20°C. V létě zde teploty obecně dosahují 25-30°C.

Ve výše posazených oblastech, jako je oblast Národního Parku Grand Teton, jsou dešťové i sněhové srážky mnohem větší než v nižších místech země.

Především na přelomu jara a léta je potřeba počítat s výskytem bouřek. Wyoming je dokonce jeden z amerických států, který se především ve své jihovýchodní části potýká s častými tornády.

Kdy vyrazit do Wyomingu

Wyoming, jakožto stát severozápadu, je ideální navštívit v letní sezóně, tedy v květnu až v září.

Nejlepším obdobím na základě počasí, kdy navštívit samotný Národní Park Yellowstone, je tedy taktéž v letní sezóně, tedy období od května do září. V tuto dobu je většina silnic v národním parku otevřena pro veřejnost, kdežto v zimní sezóně je řada z nich uzavřena. Uzavírky silnic, omezenost služeb či množství lidí v jednotlivých měsících si mohou návštěvníci parku detailněji přečíst zde. Období v parku umí být velmi proměnlivé, proto je důležitě při balení nezapomenout jak na slabší tak i teplejší oblečení, včetně něčeho nepromokavého.

Pro návštěvu Národního Parku Grand Teton je ideální dobou červenec a srpen, kdy nehrozí uzavírka silnic a turistických stezek, a návštěvníci si mohou kupříkladu Počínaje zářím je mnoho aktivit v oblasti ukončeno a velká většina silnic je v období od listopadu do dubna uzavřena. Detailnější informace o uzavírkách a zimním provozu si lze detailněji přečíst zde.

Jaro a podzim, tedy měsíce květen, červen a září, s sebou přináší menší davy turistů v obou parcích, snížení cen a vyšší ubytovací kapacity. Chcete-li si užít krásu parků s menšími davy turistů, je toto právě ta ideální doba, kdy Wyoming navštívit.

Především začátkem jara a koncem podzimu již však hrozí uzavírky aktivit a cest, vždy je třeba se informovat na oficiálním webu parků.

Chystáte-li se do horských středisek například do oblasti Jackson Hole, zimní měsíce jsou logicky vrcholovou sezónou.

Tvé jménoCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna