Zdraví a bezpečí ve Wyoming

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Před cestou si nezapomeňte sjednat dostačující cestovní pojištění. Více o pojištění se dočtete v našem článku: jak vybrat cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. 

Lékařská pomoc a výdaje

Obecně ve všech větších městech naleznete moderní nemocnice a zdravotnická zařízení, zdravotní péče je však velmi drahá, proto cestovní pojištění opravdu nepodceňujte a veškeré účtenky a lékařské zprávy v případě, že se dostanete do zdravotních potíží, uschovávejte a okamžitě komunikujte se svojí pojišťovnou. V případě potřeby a naléhavých případů volejte na číslo tísňového volání 911.

Berete-li pravidelně nějaké léky, které nejsou zcela běžné, či potřebujete-li jisté zdravotní pomůcky, doporučuje se si nechat tyto lékařem potvrdit a vzít potvrzení s sebou.

Zdravotní rizika a očkování

Pro cestu do země není vyžadováno žádné zvláštní očkování, doporučuje se však mít klasická základní očkování, jako je proti tetanu a žloutence A a B.

Ve Spojených státech obecně byste se neměli bát bezpečnosti při jezení místních potravin, mnoho místních restaurací navíc je hygienou přísně hlídáno. Stejně tak se nemusíte obvykle obávat pít vodu přímo z kohoutku, navíc si ji dokonce můžete vyžádat v restauraci k pití.

Bezpečnost ve Wyomingu

Obecně je Wyoming považován za velmi bezpečnou zemi, avšak na kapsáře si dávejte tak jako tak pozor. Přestože se dá říci, že je zde kriminalita prakticky nulová, přes Wyoming projede ohromné množství cizinců, a nikdy nevíte, co od koho čekat.

Nechcete-li mít zbytečné pletky s místní policií, dodržujte rychlost, parkovací hodiny, a především, neřiďte, pokud jste požili alkohol. Pokuty jsou opravdu vysoké. Nejen kvůli případným sankcím ale především kvůli životnímu prostředí a ochraně ohrožených druhů zvířat a rostlin, dodržujte pořádek ve volné přírodě a národních parcích, neodhazujte odpadky, a pokud tak není dovoleno, nevzdalujte se od turistických stezek.

Ač se tomu kolikrát nechce věřit, bezpečnosti byste měli dbát také především při cestování autem. Vzdálenosti ve Wyomingu jsou ohromné, při přejezdech mezi městy kolikrát nenarazíte ani na živáčka a uvíznout někde v půli cesty je dosti nepříjemné. Pozor si dávejte také na ledovky či případný sníh a nepodceňujte upozornění, takový sníh v některých oblastech napadá i v létě. Přeci jen se nachází v oblasti Skalnatých hor, kde nadmořská výška umí udělat své.

Velkou obezřetnost mějte také při setkání s místní zvěří. Potkat medvěda či například losa a jelena, není nic příjemného, pokud se vám postaví do cesty. Dejte tedy pozor na všechny cedule a upozornění u silnic a dálnic, například uvidíte-li nápis „open range“ zpozorněte, protože se vám může přes cestu procházet místní dobytek.

Nebezpečím může být samozřejmě i chůze ve volné přírodě, kdy můžete narazit na celou řadu divokých zvířat. Kromě těch zmíněných velkých není neobvyklé narazit na pavouky a hady, jako jsou chřestýši. Hodláte-li se procházet volnou krajinou, buďte opatrní, dbejte upozornění na stezkách, obujte si pevné turistické boty a zbytečně neriskujte.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna