Měna a ceny ve Wyoming

Měna: Americký dolar ($) a aktuální kurz: 1 USD = 21.9 CZK

Oficiálně používanou měnou Wyomingu je Americký dolar (značeno USD, $).

Mince a bankovky v amerických dolarech.

Mince a bankovky v amerických dolarech.

Platba kartou a bankomaty

Ať už jste vlastníkem platební karty Visa či MasterCard, neměli byste mít obecně problém s placením. I tak je často doporučováno kromě platební karty mít po ruce i kartu kreditní, například kvůli stržení zálohy na půjčení auta, atd.

Asi nejjednodušším způsobem, jak získat dolary, je vybrat si je přímo z bankomatu, či jednoduše platit kartou. Není tedy třeba do země cestovat s velkým obnosem peněz v hotovosti, ačkoliv směnárny, především ve větších městech či na letištích, jistě najdete.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny ve Wyomingu

V hlavní letní sezóně, kdy přijíždí do země až 3 miliony turistů, čekejte nárůst cen. Týká se to především ubytování, půjčovného automobilů, cen letenek do země, atd.

Chystáte-li se navštívit během vašeho pobytu několik národních parků či projet i další okolní státy, jistě se vyplatí si zakoupit roční vstupné do parků a vybraných míst, než platit vysoké vstupní poplatky do jednotlivých parků zvlášť. Tento takzvaný annual pass stojí 80 USD a platí po celý rok, na celé auto a všechny osoby v něm. Více informací naleznete na oficiálních stránkách parků USA.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna