Ubytování ve Wyoming

Kde se ubytovat ve Wyomingu

Wyoming přijíždějícím návštěvníkům nabízí celou škálu ubytovacích možností. Ubytovat se je možné v drahých hotelech, ale také klasických motelech (Motel 6, Super 8), hostincích, kempech, v BaB neboli bead and breakfast, AirBnb, atd. S nalezením ubytování vám pomohou v návštěvnických centrech, kterých je po celé zemi a v parcích celá řada. Ale nejlepší a nejlevnější je si najít ubytování sami, například přes booking.com či přímo přes stránky zmíněných motelů a hostelů. Více si můžete přečíst v našem článku: jak najít levné ubytování na cestách.

Ubytování najdete ve všech větších městech, motely při hlavních silničních tazích a okolo turistických destinací jako jsou národní parky, kde je však ubytování po většinou nadražené a v hlavní sezóně rychle obsazené.

Ubytovací kapacity tedy ubývají a ceny rostou s příchodem hlavní sezóny, kterou je samozřejmě léto, kdy nejvíce lidí přijíždí, aby navštívili národní parky Yellowstone a Grand Teton, či se stali svědky největší události týkající se amerického rodea Frontier Days v Cheyenne. S tímto je nutné počítat a včas dopředu si naplánovat itinerář vaší cesty a potřebné ubytování v takových místech včas rezervovat.

Budete-li projíždět například oblastmi, kde mnoho dělníků pracuje na ropných či plynových polích, v dolech a jiných průmyslových oblastech, může se stát, že motely budou sloužit těmto lidem jako ubytovny a velkou část ubytovacích kapacit tak sníží.

Spaní v autě ve Wyomingu

Velká spousta turistů cestuje po Wyomingu autem a častou otázkou je problematika spaní v autě. Spaní v autě je jistě levnou variantou na cestách, ale dejte pozor na místa, kde spíte. Soukromé pozemky, soukromá parkoviště u obchodních domů či hotelů, a mnohá další místa bývají často zákonem zakázána využívat pro přenocování. Zastavíte-li poblíž rodinných domů, může se stát, že na vás někdo zavolá policii a tomu se určitě chcete vyhnout. Za zeptání se majitele domu však nic nedáte a je celkem velká možnost, že vám nejen spaní na jeho pozemku dovolí, ale ještě vás pozve na večeři. Stejně tak zaparkovat na naprosto osamocených místech jako jsou lesy, vzdálená odpočívadla a jiná nepříliš bezpečná místa, není opravdu dobrý nápad.

lucienneCestovní průvodce
Booking.com

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna