Přidat nové místo Rio de Janeiro
Cestovní průvodci

Místo Aqueduto da Carioca, velmi známé též jako Arcos da Lapa, se nachází v oblasti Lapa v centru města Rio de Janeiro. Arcos da Lapa je jednou z mála zbývajících architektonických památek v Riu z dob kolonizace. Ve svém počátku sloužilo dílo jako akvadukt pro přenos vody z řeky Carioca do centra města, tedy k boji proti nedostatku vody ve městě. Od konce 19. století akvadukt sloužil jako most pro přepravu lidí z centra do čtvrti Santa Teresa za pomocí vláčku. Po tragické nehodě v roce 2011 byl vláček vyřazen z provozu.

Nyní památka slouží jako populární místo pro setkání a pravidelný noční život v Lapě. V blízkosti akvaduktu narazíte od čtvrtka do neděle na místí prodejce nabízející tradiční brazilské pokrmy a sladký alkoholický nápoj Caipirinha za velmi příznivou cenu. Popularita této oblasti rovněž přitahuje i kapsáře, takže buďte opatrní a noste si s sebou pouze nutnosti.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!