Socha Krista

Nejslavnější sochu Krista Spasitele je možné vidět skoro z každé části města a na každém obrázku reprezentující město Rio de Janeiro. Socha stojí na 710 m vysoké hoře Corcovado a vítá vřele návštěvníky s otevřenýma rukama směrem k zálivu. Okolí sochy nabízí jeden z nejlepších výhledů na město Rio de Janeiro, a to téměř ve všech směrech.

První myšlenka postavit obrovskou sochu sahá až do roku 1850 a samotný Kristus měl být postaven v roce 1922 jako součást brazilského stého výročí oslav nezávislosti. Socha Krista Spasitele byla nakonec postavena až v roce 1993 se svojí výškou 30 metrů a váhou přes 1 000 tun.

Hora Corcovado leží v Parque Nacional da Tijuca a existují dva způsoby, jak dosáhnout vrcholu a jak vidět sochu Krista zblízka. Jedním je dlouhá pěší chůze, která je poměrně náročná, avšak nejoblíbenější a tedy nejčastější způsob je pomocí červeného vláčku, který odjíždí každých 30 minut a cesta na vrchol trvá přibližně 20 minut. Socha je často zahalena do mraků, tak si dejte pozor a načasujte si návštěvu za jasného dne.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi