Selarónovy schody

2 recenze

Více než 2000 zdobených pestrobarevných dlaždiček odděluje čtvrt Lapa od Santa Teresa. Schodiště je unikátním místem v Riu a za jeho nápadem stojí chilský umělec Jorge Selaron. Mozaikové dlaždice se staly jedním z nejslavnějších výtvorů pouličního umění na světě, přitahující miliony návštěvníků. Ne nadarmo se schodiště objevuje v reklamách, hudebních klipech a časopisech po celém světě.

Selaron začal pracovat na schodišti v roce 1990 na počest brazilským lidem. Dlaždice pochází z celého světa od známých umělců či turistů, kteří propadli tomuto dílu.  V průběhu let bylo pokryto 250 schodů a okolních prostorů. Po krátkém zhlédnutí najdeme i pár dlaždiček vyobrazujících Prahu. Salaron bohužel zemřel tragicky, když byl nalezen mrtvý právě na schodech v roce 2013.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.05.2023

Souhlasím s Houbičkou, umělec tady bez ladu a skladu polepil schodiště i okolní stěny kachlemi, některé z nich byly i poškozené. Jen těch turistů je tam opravdu hodně, ale většina jen stojí v dolní části v řadě a čeká, aby si mohli udělat selfíčko. Celkově je to úžasné místo, které má svou atmosféru a rozhodně stojí za návštěvu.

Recenzováno: 02.02.2017

Schody mě zklamaly, byl to ten největší kýč, co Rio nabízí. Umělec tu "bez ladu a skladu" polepil schody dlaždičkami, některé byly už před použitím rozbité. Dle mého názoru nestojí vůbec za návštěvu. 

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi