Zdraví a bezpečí v Číně

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Zdravotní péče v Čínské lidové republice není na všech místech úplně stejná. Ve velkoměstech typu Peking, Šanghaj, Charbin a další, je úroveň nemocnic a lékařských zařízení na evropské úrovni. Neplatí to však pro regionální nemocnice v menších městech, kde úroveň zdravotnictví mnohem nižší.

Cestovní pojištění

Samozřejmostí při cestě do této země je sjednání dobrého cestovního pojištění, které pokryje nejen náklady na lékařskou péči, ale i hospitalizaci a repatriace. Bez platného pojištění si vše pacient musí hradit sám. Je potřeba upozornit, že cena léků i samotného ošetření je mnohem dražší než u nás.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Kontakt na záchrannou službu a platby

V případě urgentních zdravotních obtíží se doporučuje volat záchrannou službu (tel. 120).

Je potřeba vzít na vědomí, že zdravotnická zařízení většinou vyžadují, aby veškeré léky, lékařské zákroky nebo ošetření byly zaplaceny předem, a to v hotovosti. Pacient – v případě, že měl sjednané pojištění - pak může požádat svou pojišťovnu o zpětné proplacení.

Zdravotní rizika a očkování

Před cestou je vhodné poradit se se svým lékařem, do které oblasti člověk míří, a jak dlouho zde setrvá. V případě návštěvy celého území se vyplatí, nechat se očkovat proti žloutence typu A i B, tuberkulóze, meningitidě a břišnímu tyfu. Cestovatelé, kteří plánují pobývat v jižní části země, by měli vzít na vědomí i riziko nákazy malárií. V současné době se v Číně zvyšuje počet nakažených virem HIV.

Bezpečnost v Číně

Čína je ve srovnání s ostatními asijskými státy z hlediska zločinnosti, stále velmi bezpečnou zemí. Nicméně postupné uvolňování politické i společenské situace s sebou přináší i zhoršení bezpečnosti, a to zejména nárůstem drobné kriminality, prostituce a drogových deliktů. Je dobré znát, že v Číně hrozí za pašování i požití omamných látek velmi vysoké tresty, nezřídka i trest smrti.

HonzaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna