Jazyk a kultura v Číně

V Číně je oficiálním jazykem takzvaná standardní (někdy také mandarínská) čínština, kterou mluví nejvíce lidí, a která je vyučována na školách. Každý region a někdy i větší město má však často své vlastní nářečí, které jeho obyvatelé ke komunikaci mezi sebou používají, a které se může od standardního čínského jazyka značně lišit.

Kultura a čínský způsob života

Číňané jsou často velmi příjemní lidé, kteří o něčem stále a velmi nahlas debatují. Podle průzkumů má tento národ, jako jeden z nejvíce, v oblibě cizince, a tak v případě potřeby vám místní často pomohou. Častý je i jev, kdy jsou zejména mladší návštěvníci Číny zastaveni na ulici místními studenty, kteří se zajímají odkud dotyčný či dotyčná je, jak se mu země líbí a tak dále. Jejich hlavním záměrem při kladení těchto otázek však bývá hlavně procvičení angličtiny.

Všeobecně se tedy dá říci, že místní lidé jsou velmi zvědaví a sdílní. Na druhou stranu jsou i témata, kterých je vhodné se vyvarovat. Zejména narážky na politickou nebo sociální situaci nejsou vhodné. Podobně společensky nepřípustné jsou i tělesné kontakty s opačným pohlavím na ulici, jako je vodění za ruce, líbání, atd. Naopak u osob stejného pohlaví je toto přípustné a běžné.

Návštěvníka může nepříjemně překvapit kouření, neboť téměř polovina populace jsou kuřáci, a také plivání na zem. V případě, že chcete fotografovat místní, je určitě slušné se jich nejprve zeptat, byť oni sami to často nedělají. Důležité je vyvarovat se fotografování vojenských a strategických cílů, jako jsou nádraží, továrny, úřední budovy, vojenská zařízení a podobně.

HonzaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna