Čína

Čína, říše středu, je místem, které kromě zajímavých přírodních scenérií, historických památek a rychle rostoucích velkoměst, nabízí svým návštěvníkům možnost poznat i úplně jinou kulturu, než na kterou jsou zvyklí. Nechte tuto bující zemi, aby svou jedinečností okouzlila i vás.

Čínská lidová republika, tak zní její oficiální název, je dnes nejlidnatějším státem naší planety a zároveň třetí největší zemí světa. Kromě toho je jednou z našich nejstarších kultur, jejíž vývoj byl ovlivněn zejména velkým množstvím, celkem dvaceti šesti, dynastií, které se vystřídaly na trůně i bouřlivým vývojem poznamenaným válkami a násilím ve dvacátém století. Je také zemí mnohých vynálezů, jako byl papír, porcelán či pohyblivé litery – předchůdce knihtisku.

V této rozlehlé zemi se nenajde návštěvník, který by nebyl něčím okouzlen, neboť opravdu každý si zde přijde na své.

Můžete navštívit pozůstatky původně rozlehlých pralesů s množstvím zajímavých živočichů, jako je irbis, tibetský makak či panda, a rostlin, které nenajdete jinde na světě. V horských oblastech jsou k vidění stovky malých vesnic, ve kterých se doslova zastavil čas, a kde jsou původní tradice a zvyky dodržovány až dodnes. Nelze opomenout ani osmitisícovky v Himalájích v čele s nejvyšší horou světa Mount Everest, odkud je to již jen kousek do dodnes tajemného Tibetu, jehož severní cíp postupně přechází v rozlehlé pustiny, kterým dominuje největší poušť světa – Gobi. To vše je před nebezpečím z vnějšku chráněno Velkou čínskou zdí.

Dále vás zaujmou i stále více rostoucí velkoměsta s průměrem často větším než čtvrtina České republiky. Kromě množství obchodních center, tržišť s voňavým kořením a rýží, zde naleznete také zajímavá muzea, buddhistické chrámy, rozlehlá golfová hřiště a hlavně restaurace, kde si po vyzkoušení některé z místních specialit vychutnáte tuto zemi opravdu všemi smysly.

 

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Číně

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce