Mendoza

Hlavní město provincie Mendoza se řadí k městům nejkrásnějším a nejbohatším, jenž má pro Argentince také velký historický význam. Právě odtud se totiž, po vyhlášení nezávislosti v roce 1816, vydalo argentinské vojsko pod velením generála San Martína na tehdy nepřestavitelnou výpravu přes Andy za účelem osvobození Chile.

To se nakonec podařilo, a tak se stal San Martín národním argentinským hrdinou, jehož sochy najdete v každém větším městě a jehož jméno nesou nejvýznamnější ulice a náměstí po celé zemi. Historicky jde o jedno z měst nejstarších. Bylo založeno roku 1561 doslova uprostřed pouště. Díky horským řekám, které přivádí vodu z andských ledovců, a po staletí se rozvíjejícímu zavlažovacímu systému se stala tato oblast doslova oázou uprostřed pustiny s mnoha památkami a úrodnou půdou. Mezi místa, která rozhodně stojí za to navštívit, se řadí centrální Náměstí nezávislosti, Španělské náměstí, Náměstí San Martína či krásný a rozlehlý San Martínův park, kde se nachází Památník Slávy, který má připomínat, že právě zde začala argentinská výprava za osvobozením značné části Jižní Ameriky.

jakub.neuzil.5Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Mendoza

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo