Mendoza

Hlavní město provincie Mendoza se řadí k městům nejkrásnějším a nejbohatším, jenž má pro Argentince také velký historický význam. Právě odtud se totiž, po vyhlášení nezávislosti v roce 1816, vydalo argentinské vojsko pod velením generála San Martína na tehdy nepřestavitelnou výpravu přes Andy za účelem osvobození Chile.

To se nakonec podařilo, a tak se stal San Martín národním argentinským hrdinou, jehož sochy najdete v každém větším městě a jehož jméno nesou nejvýznamnější ulice a náměstí po celé zemi. Historicky jde o jedno z měst nejstarších. Bylo založeno roku 1561 doslova uprostřed pouště. Díky horským řekám, které přivádí vodu z andských ledovců, a po staletí se rozvíjejícímu zavlažovacímu systému se stala tato oblast doslova oázou uprostřed pustiny s mnoha památkami a úrodnou půdou. Mezi místa, která rozhodně stojí za to navštívit, se řadí centrální Náměstí nezávislosti, Španělské náměstí, Náměstí San Martína či krásný a rozlehlý San Martínův park, kde se nachází Památník Slávy, který má připomínat, že právě zde začala argentinská výprava za osvobozením značné části Jižní Ameriky.

zobrazit více
Praktické informace do Argentina
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna