Asunción

 Hlavní a zároveň největší město Paraguaye bylo založeno již v roce 1537 a tak patří k nejstarším městům v Latinské Americe. Nyní v něm žije půl milionu obyvatel, ovšem v oblasti Gran Asunción žijí dva miliony lidí. Ve městě sídlí vláda a všechny významné státní instituce.

Město nabízí historické centrum plné koloniální architektury i moderní výškové budovy. Život ve městě začíná velmi brzy již s rozedněním kolem šesté hodiny ranní, utichá také velmi brzy se západem slunce kolem osmnácté hodiny. Proto je třeba se věnovat městu i jeho atmosféře především přes den. Na prohlídku historického centra včetně několika muzeí a procházku po nábřeží řeky Paraguay stačí jeden den.  Specifikem historického centra je, že je plné malých muzejí majících expozici jen v 1 – 2 sálech a veřejnosti přístupných historických budov. Tyto jsou všechny až snad na jednu výjimku přístupné zdarma, v některých je zdarma k dispozici i průvodce ovládající většinou jen španěštinu. Do všech historických a jiných významných budov, většinou těch, na něž upozorňují průvodce, pokud jsou odemčeny, je možné vstoupit a prohlídnout si je. Asi nejzajímavější je místní etnografické muzeum, Casa Independencia a Národní panteon hrdinů, pozor vládní budovy přístupné nejsou a nelze si je ani fotit!

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Asunción

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace true

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo