Ciudad del Este

 Cuidad del Este je se svými 400 000 obyvateli druhým největším městem v Paraguaji a zároveň městem zahraničními turisty nejnavštěvovanějším. Leží na řece Paraná na hranici s Brazílií a s Argentinou.

Centrum města je mostem Přátelství mezi Brazílií a Paraguají přímo spojené s brazilským městem Foz do Iguacu a denně přes most přiházejí za levnými nákupy tisíce Brazilců. Z Fozu sem dokonce zajíždí i jedna linka MHD. Je tedy logické, že centrum města tvoří široká nákupní třída překypující zbožím všeho druhu. Dokonce i brazilské zboží je tu levnější než v Bazílii. Kromě obchodů je tu i dost směnáren, opraven všeho možného, restaurací a zábavních podniků. Ovšem život zde utichá se západem slunce kolem šesté hodiny večerní, poté je přes den velmi rušná ulice přímo liduprázdná.

Nákupní třída končí u jezera Republiky kolem nějž byla nově vybudována cyklostezka i stezka pro pěší doplněná mnoha možnostmi, jak si "protáhnout kostru." Na jezeře lze i pozorovat ptáky a v malém amfiteátru se nepravidelně konají kulturní akce. V centru města je jezero nejzajímavější atrakcí. Jelikož ve městě žije mnoho Asiatů, jsou tu kromě kostelů i mešita a svatyně dalších asijských náboženství, tyto jsou ovšem nevýznamné. Město je plné zeleně.

Na okraji města, zhruba 10 km z centra je několik pro turisty poměrně zajímavých atrakcí, kvůli nimž se ve městě vyplatí zdržet zhruba dva dny. Každá z atrakcí je z centra jiným směrem, ale všechny jsou dostupné veřejnou dopravou.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce