Guimarães

Kolébka portugalského národa, kde byl narozen první monarcha Alfons I., a historicky první hlavní město země sehrává v její historii nezastupitelnou roli. Na tuto svou pozici je právem hrdé a připomíná ji návštěvníkům na každém kroku.

Všechny prastaré památky jsou zde s láskou opečovávány, stejně jako křivolaké uličky a malebná náměstí lemovaná medově zbarvenými kamennými domy. Není divu, že si město vysloužilo příčku na seznamu světového dědictví UNESCO. K dalšímu rozvoji mu pomohl titul evropského města kultury, který získalo v roce 2012.

Při návštěvě však nezůstanete pouze u obdivování historického půvabu města, ale užijete si i skutečnou zábavu. Díky místní univerzitě město získalo mladistvého ducha, který je patrný zejména v bohatém nočním životě a v bouřlivých studentských oslavách, které se konají každoročně na konci května.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce