Guimarães

Kolébka portugalského národa, kde byl narozen první monarcha Alfons I., a historicky první hlavní město země sehrává v její historii nezastupitelnou roli. Na tuto svou pozici je právem hrdé a připomíná ji návštěvníkům na každém kroku.

Všechny prastaré památky jsou zde s láskou opečovávány, stejně jako křivolaké uličky a malebná náměstí lemovaná medově zbarvenými kamennými domy. Není divu, že si město vysloužilo příčku na seznamu světového dědictví UNESCO. K dalšímu rozvoji mu pomohl titul evropského města kultury, který získalo v roce 2012.

Při návštěvě však nezůstanete pouze u obdivování historického půvabu města, ale užijete si i skutečnou zábavu. Díky místní univerzitě město získalo mladistvého ducha, který je patrný zejména v bohatém nočním životě a v bouřlivých studentských oslavách, které se konají každoročně na konci května.

zobrazit více
Praktické informace do Portugalsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna