Udine

Hlavní správní centrum regionu Furlánsko nabízí svým návštěvníkům velmi dobře udržované historické městské centrum. Najdete tu památky od dob gotiky až po současnost. Jsou tu kostely, svatyně, měšťanské domy, paláce, památníky, městské brány, hradby i parky a všemu vévodí na návrší hrad s expozicí k dějinám města a furlánského národa. Zkrátka Udine nabízí od všeho něco.

Malebnost dodává městu velkolepé panorama Alp. V centru města se můžete projít několika historickými uličkami plnými obchůdků. Ulice tu mají dva názvy - italský a furlánský, dvoujazyčně tu jsou psány i veřejná oznámení a další různé tabule a sdělení. Po městě je instalováno mnoho informačních tabulí, z nichž se dozvíte velké množství zajímavostí o životě Furlánců, jejich historii, kultuře a jazyce. Udine je správnou adresu pro toho, kdo se chce dozvědět co nejvíce o tomto málo početném románském národu. Udine je na italské poměry velmi čisté, upravené a udržované a působí zvláštní atmosférou.

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Udine

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 93551 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce