Targoviste

Targoviste, nebo také Tirgoviste, je historické město, které bývalo ve 14. - 16. století sídelním městem valašských panovníků. Právě v této době došlo k největšímu rozkvětu města, byl zde postaven rozsáhlý knížecí palác, který byl však později zničen nájezdy Turků.

Dnes město s 85 000 obyvateli ležící asi 80 km severozápadně od Bukurešti, nabízí poklidnou procházku historickým udržovaným centrem s příjemnou pěší zónou. Navštívit zde můžete několik kostelů a muzeí. Za vidění stojí samozřejmě i areál bývalého knížecího paláce, kde zůstala kompletně zachována jen strážní věž, z níž je nádherný výhled, který určitě za výstup na věž stojí. Věž  nechal postavit panovník Vlad  Tepes, obecně známý jako Drákula. Po prohlídce paláce se mohou návštěvníci vydat do nádherného, pěkně udržovaného, městského parku, kde jsou busty valašských panovníků, mimo jiné i ta samotného Drákuly. 

V roce 1989 byly v kasárnách nedaleko nádraží drženi, souzení a i zastřeleni manželé Ceaucescovi. Pohřbeni jsou ale v Bukurešti. Targoviste má s hlavním městem dobré vlakové spojení, a tak si sem mohou návštěvníci udělat krásný a pohodlný jednodenní výlet.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Targoviste

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo