Targoviste

Targoviste, nebo také Tirgoviste, je historické město, které bývalo ve 14. - 16. století sídelním městem valašských panovníků. Právě v této době došlo k největšímu rozkvětu města, byl zde postaven rozsáhlý knížecí palác, který byl však později zničen nájezdy Turků.

Dnes město s 85 000 obyvateli ležící asi 80 km severozápadně od Bukurešti, nabízí poklidnou procházku historickým udržovaným centrem s příjemnou pěší zónou. Navštívit zde můžete několik kostelů a muzeí. Za vidění stojí samozřejmě i areál bývalého knížecího paláce, kde zůstala kompletně zachována jen strážní věž, z níž je nádherný výhled, který určitě za výstup na věž stojí. Věž  nechal postavit panovník Vlad  Tepes, obecně známý jako Drákula. Po prohlídce paláce se mohou návštěvníci vydat do nádherného, pěkně udržovaného, městského parku, kde jsou busty valašských panovníků, mimo jiné i ta samotného Drákuly. 

V roce 1989 byly v kasárnách nedaleko nádraží drženi, souzení a i zastřeleni manželé Ceaucescovi. Pohřbeni jsou ale v Bukurešti. Targoviste má s hlavním městem dobré vlakové spojení, a tak si sem mohou návštěvníci udělat krásný a pohodlný jednodenní výlet.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Targoviste

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce