Ollantaytambo

 Místo, kde protéká řeka Urubamba pod obdivuhodnými stupňovitými terasami, inckými ruinami a dalšími skvosty, které jsou neocenitelnými poklady Posvátného údolí, které původní Inkové této zemi zanechali.

Ollantaytambo, malebná vesnice, kterou mimo jiné projíždí vlak vezoucí turisty na Machu Picchu, patří k jedněm z hojně navštěvovaných míst v Posvátném údolí. Městečko poznamenané Inky a jejich kulturou, jehož dominantou jsou další skvostné Incké ruiny, neustále získává více a více na popularitě, a není se čemu divit.

Pokud vám název této vesnice při vyslovení dělá potíže, jednoduše ji můžete pojmenovat stejně jako místní obyvatelé – Ollanta. Projít se v Ollanta můžete úzkými dlážděnými uličkami, prohlédnout si místní archeologické poklady, či si prostě užít trochu turistiky po okolí. Nezavrhněte Ollantaytambo pouze jako průjezdní město mezi Amazonskou džunglí, Cuscem a Machu Picchu, přestože právě tudy vede tato dopravní tepna. Budete-li pobývat například v Cuscu, můžete si udělat výlet autem či taxi do města vzdáleného asi 1,5 hodiny jízdy.

Město bylo původně velice významnou pevností, která byla postavena z kamenů pocházejících z druhé strany řeky. Jelikož město bylo stále v rozkvětu v době, kdy začalo být dobýváno Španěly, některé budovy zůstaly nedostavěny. Přestože se město nějakou dobu dokázalo dobyvatelů bránit, nakonec padlo taktéž do jejich rukou. Dnes je Ollantaytambo především jedním z nejvýznamnějších Inckých nalezišť. Ačkoliv především u hlavního náměstí můžete zajít do nových kaváren a posedět v restauraci, stále se snaží město bojovat se vzrůstající popularitou mezi turisty a udržet si původní tvář.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce