Cestování a doprava v Peru

Letecky do Peru

Pravděpodobně jedinou možností dopravy, kterou můžete zvolit, je doprava letecká. Přímé lety z Prahy nečekejte, na trase vás čeká minimálně jeden přestup. Nejčastější přestup je na letišti v Londýně, v Amsterdamu, či v Madridu. Společnosti, které let z Prahy obsluhují, jsou například British Airways, Air France, KLM či Iberia. V Limě budete přistávat na Lima Jorge Chávez International Airport, odkud, pokud se budete chtít ihned přesunout do Cusca, létá řada regionálních letů.

Ceny letenek

Co se týče cen letenek do Limy, ty se mohou během roku dost měnit. Největší návštěvnosti se dočkává Peru především v květnu a září, kdy je počasí přijatelné a nečeká vás období dešťů. Letenky v tomto období bývají dle očekávání dražší.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cestovní kanceláří do Peru

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Peru.

Doprava v Peru

Jelikož je známo, že jsou Peruánci tak jako další latino-američané velmi nekonfliktní lidé, odráží se často jejich přístup k životu i v místní dopravě. Takže pokud bude mít váš autobus zpoždění, tím že se budete na někoho rozčilovat, rozhodně daleko nedojdete. V Peru se jezdí klasicky po pravé straně, a věk, od kterého můžete sednout za volant, je tak jako u nás 18 let.

Cestování autobusem v Peru

Cestování autobusem po zemi je nejčastější a asi i nejlepší volba. Autobusy jezdí do všudy možných směrů v zemi a setkáte se s několika kategoriemi autobusů, od těch úplně obyčejných spojů, po takové, které si můžete předem rezervovat a ve kterých se dokonce ve vodorovné poloze na sedačce vyspíte. Jaký typ autobusu zvolíte, je tedy čistě na vás a vaší peněžence.

Chcete-li tedy při cestě alespoň na větší vzdálenosti si užít trochu komfortu, vyspat se a dobře najíst, zkuste společnost Cruz del Sur, která patří k oblíbeným ale také nejdražším. Levnějších a dobrých autobusových společností je ale v Peru celá řada, podívejte se například na Busportal.pe.

Cestování letecky v Peru

Po zemi se samozřejmě můžete přepravovat i letecky. Toto rozhodnutí je vždy jen a jen na vás. Buďto ušetříte, vezmete si autobus a strávíte například na cestě z Limy do Cusca 24 hodin, anebo si zaplatíte let u některé z leteckých společností a za krásnou hodinku a půl jste na místě. Takže pokud máte kratší čas na návštěvu této na zážitky bohaté země a cestovní itinerář plně nabitý, zvolili bychom variantu leteckou.

Letecké společnosti, které operují v Peru jsou například LAN, Avianca či například LC Perú. Takže pokud plánujete ihned po příletu do Limy se přesunout do Cusca, můžete si zabookovat rovnou letenku u některé z místních společností. Dejte však pozor, protože některé lety za nižší ceny mohou být určeny speciálně pouze Peruáncům, nikoliv cizincům například u zmíněné společnosti LAN.

Cestování vlakem v Peru

Další možností dopravy jsou vlaky. Vlaku stoprocentně využijete, pokud se z Cusca vydáte směrem k Machu Pichcu. Pohodlné vlaky na této trase ale také na trase Puno-Cusco nabízí například Peru Rail.

Cestování autem v Peru

Pokud se chystáte po Peru cestovat autem, na kvalitní a zpevněné cesty narazíte především na hlavních tazích, jako je Panamerická dálnice vedoucí při pobřeží a napojující se na řadu silnic vedoucích do vnitrozemí a do hor. Ostatní mohou být nezpevněné, hrbolaté, kvůli častým sesuvům půdy i neprůjezdné a v horách dokonce tak klikaté a úzké, že je to pouze pro zkušené místní řidiče. Navíc místní půjčovny aut pronajímají auta pouze těm, kterým již bylo alespoň 25 let.

Půjčení auta v Peru

Pokud chcete cestovat autem pouze po Bulharsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Bulharsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování taxíkem

Velmi využívaným prostředkem na kratší vzdálenosti jsou taxíky. Dejte si však pozor na ty, které nemají licenci. Nebuďte překvapeni, pokud si cenu za odvoz budete muset domluvit předem, taxíky totiž nemívají taxametry.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna