Měna a ceny v Peru

Měna: Sol (S/) a aktuální kurz: 1 PEN = 1 CZK

Oficiální měnou země je peruánský Nuevo Sol, jinak také značený PEN či S/., přičemž 1 PEN = 100 céntimos. Co se týče bankovek a mincí, setkáte se s bankovkami v hodnotě 200, 100, 50, 20 a 10 céntimos, v případě mincí jsou 5, 2, 1, 50, 20 a 10 céntimos. Běžně jsou zde, především na turistických místech, přijímány i americké dolary.

Platba kartou a bankomaty

Ve většině turistických destinací můžete platit platební kartou, nepočítejte však, že tomu tak bude všude a především v odlehlejších místech mimo hlavní město Limu. Abyste mohli platit třeba za autobus, v taxíku, či místních obchůdcích, mějte u sebe vždy drobnější bankovky a mince peruánské měny.

Nejlepším způsobem, jak se dostat k peruánským Solům je skrze místní bankomaty, které najdete prakticky všude ve městech. Přednost však kvůli bezpečnosti dávejte těm, které jsou umístěny uvnitř bank s ostrahou, a je dobré se vyhnout vybírání peněz na ulici, především v noci.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Směna měny

V případě, že si budete chtít místní měnu dovézt, nebo vám naopak nějaká zbyde, neexistují v zemi žádná omezení na množství převážené místní či další cizí měny. V případě, že byste chtěli využít nejméně výhodné varianty, a to si vyměnit peníze přímo v Peru, můžete narazit na problém, že vám například mimo Limu či Cusco, nevymění Soly za nic jiného než za americké dolary. V žádném případě si nevyměňujte peníze na ulici.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna