Aktuální počasí a kdy jet do Peru

Počasí v Peru se nemění pouze v důsledku ročního období, ale také v závislosti na jakém místě se zrovna v Peru budete nacházet. Když si pravidla zdejšího podnebí zjednodušíme, období v této zemi můžeme rozdělit na období vlhka (listopad až duben) a sucha (květen až říjen), jelikož pojem léto a zima může být poněkud zavádějící.

Pokud však chceme i tento pojem zavést, nesmíme zapomenout, že se nacházíme na jižní polokouli, a tak léto zde na návštěvníky čeká od ledna do března. A jak už bylo obecně řečeno, počasí na pobřeží (především na severu země blíže k rovníku) je naprosto jiné než ve vysoce posazené oblasti And.

Počasí při pobřeží

Na pobřeží bývá v letním období od prosince do března horko a dny bývají slunečné, naopak od dubna do listopadu je mnohem chladněji.

Počasí v Andách

Počasí v Andách je oproti ostatním částem Peru vskutku jiné. Především v letním období od prosince do března je zde takzvané období dešťů. Naopak sušším obdobím jsou měsíce duben až září, kdy navíc může být v noci již opravdu chladno. Samozřejmě i v průběhu zdejšího léta narazíte na slunné nedeštivé dny a naopak.

Počasí v džungli

V oblastech džungle pojem „období dešťů“ teprve dostává ten pravý význam. V této peruánské lokalitě bývá po většinu roku počasí horké a také vlhkost zde dostává naprosto jiný rozměr. 

Kdy jet do Peru

Otázka, kdy je nejlepší se do země vydat, je opravdu těžká, jelikož z výše uvedeného je jasné, že vždy záleží právě na tom, kam se chystáte podívat. Ale obecně nejvíce turistů navštíví Peru právě v jeho nejsušším období od května do října, kdy nejvíce přelidněné zdejší památky budou jistě v období od července do září.

Z tohoto vyplývá, že pravděpodobně nejlepší období, kdy navštívit většinu země, je měsíc květen a září. Zdejší zimní období bývá nejoblíbenější především pro návštěvu horských oblastí, pro podniknutí cesty po stezce Inků či pro návštěvu amazonské džungle, kdy se zde nevyskytuje tolik komárů.

Aktuální počasí v Peru

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna