Počasí

Počasí v Peru se nemění pouze v důsledku ročního období, ale také v závislosti na jakém místě se zrovna v Peru budete nacházet. Když si pravidla zdejšího podnebí zjednodušíme, období v této zemi můžeme rozdělit na období vlhka (listopad až duben) a sucha (květen až říjen), jelikož pojem léto a zima může být poněkud zavádějící. Pokud však chceme i tento pojem zavést, nesmíme zapomenout, že se nacházíme na jižní polokouli, a tak léto zde na návštěvníky čeká od ledna do března. A jak už bylo obecně řečeno, počasí na pobřeží (především na severu země blíže k rovníku) je naprosto jiné než ve vysoce posazené oblasti And.

Na pobřeží bývá v letním období od prosince do března horko a dny bývají slunečné, naopak od dubna do listopadu je mnohem chladněji.

Počasí v Andách je oproti ostatním částem Peru vskutku jiné. Především v letním období od prosince do března je zde takzvané období dešťů. Naopak sušším obdobím jsou měsíce duben až září, kdy navíc může být v noci již opravdu chladno. Samozřejmě i v průběhu zdejšího léta narazíte na slunné nedeštivé dny a naopak.

V oblastech džungle pojem „období dešťů“ teprve dostává ten pravý význam. V této peruánské lokalitě bývá po většinu roku počasí horké a také vlhkost zde dostává naprosto jiný rozměr. 

Kdy vyrazit do Peru:

Otázka, kdy je nejlepší se do země vydat, je opravdu těžká, jelikož z výše uvedeného je jasné, že vždy záleží právě na tom, kam se chystáte podívat. Ale obecně nejvíce turistů navštíví Peru právě v jeho nejsušším období od května do října, kdy nejvíce přelidněné zdejší památky budou jistě v období od července do září. Z tohoto vyplívá, že pravděpodobně nejlepší období, kdy navštívit většinu země, je měsíc květen a září. Zdejší zimní období bývá nejoblíbenější především pro návštěvu horských oblastí, pro podniknutí cesty po stezce Inků či pro návštěvu amazonské džungle, kdy se zde nevyskytuje tolik komárů.

Aktuální počasí v Arequipě

9°C

Jasno

Pocitová teplota: 9°C

P-st srážek: 0%

detailní počasí

Aktuální počasí v Cusco

26°C

Možnost bouřek

Pocitová teplota: 26°C

P-st srážek: 40%

detailní počasí

Aktuální počasí v Limě

19°C

Částečně oblačno

Pocitová teplota: 19°C

P-st srážek: 6%

detailní počasí

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna