Zdraví a bezpečí v Peru

Očkování do Peru

Před cestou do Peru je vhodné si ověřit stav vašich základních očkování. Do země většinou není třeba žádných zvláštních očkování. Doporučená očkování jsou však proti žloutence (hepatitida A), tetanu, břišnímu tyfu, žluté zimnici, vzteklině a záškrtu. V případě, že víte dopředu, že se nebudete pohybovat v oblasti džungle a v místech pod 2 300 metrů nad mořem, očkování proti žluté zimnici ani antimalarika, nebudou ve vašem případě nutností.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Určitě si na vaši dovolenou zařiďte cestovní pojištění a ujistěte se, že například pokrývá některé sporty a adrenalinové zážitky, které Peru nabízí v široké paletě. Jestliže budete potřebovat lékařský zákrok či jiné služby, musíte být připraveni, že po vás budete vyžadována platba předem.

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do Peru sjednali základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Kontakty na pohotovost

Pro případ potřeby akutní pomoci, napište si, že telefonní číslo na pohotovost je po celé zemi 105. Bude-li se jednat opravdu o akutní případ a nebudete-li se zrovna nacházet v blízkosti většího města, je vždy lepší poprosit někoho z místních obyvatel o vaše dopravení do nejbližší nemocnice, na sanitku můžete čekat o trochu déle.

Zdravotní rizika

Při cestě do cizí země, mají lidé většinou obavy, co mohou a co by neměli v takové zemi jíst a pít. Co se týče masa, ať už se jedná i o maso rybí a mořské plody, vždy dejte přednost vhodně uvařenému. Pozor si dejte zejména na to, co si kupujete přímo na ulici nebo na místních trzích. Jistě budete chtít zkusit místní národní jídlo jménem Ceviche, které je dělané ze syrových marinovaných ryb s citronem, dbejte však na to, aby byly ryby čerstvé, abyste se vyvarovali otravě jídlem. Budete-li jíst jakoukoliv zeleninu či ovoce, přednost dejte zelenině vařené a ovoce si raději loupejte.

Pití vody v Peru

V každém případě pro vlastní bezpečí v zemi nepijte vodu přímo z kohoutku, kupujte pouze balenou vodu. V dnešní době jsou dostupné i filtrační lahve a čistící tablety, koupit se dají i filtry na lahve samotné, pro případ, že si zrovna nebudete moci balenou vodu koupit. Je doporučeno brát v potaz, jaké mléčné výrobky si kupujete, vyvarujte se produktům, jež jsou z nevařeného mléka.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna